LICEUL ECONOMIC ADMINISTRATIV ROSIORI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Asul regasit

In jos

Asul regasit Empty Asul regasit

Mesaj  ELT Mar Mai 04, 2010 9:18 pm

La Muzeul Municipal de Istorie "Pete Voivozeanu" a avut loc azi un eveniment in care elevii de la Economic au fost personajele principale: vernisajul expozitiei omagiale "Dan Vizanti - Asul regasit". Promotor prof. Mihai-Atanasie Petrescu, cel cunoscut pentru nebunia lui, aviatia.

A venit lume destul de multa, incepand cu elevi, mai ales de la Liceul Economic, profesori, "milenari", veterani de razboi, artisti plastici, presa. Am discutat despre Dan Vizanti, despre WW2 si participarea Romaniei la razboi. Am prezentat exponatele, Madalina Cioran a povestit despre batalia de la 10 iunie 1944, alte fete din clasa ei (10 C) au spus poezii patriotice de Nicolae Darabant, Gheorghe Pasescu si Gheorghe Lacatusu, un grup vocal feminin de la clasa 11 C a cantat cantece patriotice, si asistenta a fost incantata (sau cel putin asa a declarat). Fetele au primit felicitari iar eu am fost invitat sa vorbesc vineri, la urmatorul simpozion (Ziua Victoriei si celelalte) despre Horia Agarici, cel mai mare pilot roman (asa mi s-a spus, asa o fi).
Cateva poze de la eveniment, in ordine cronologica. A deschis activitatea dna profesoara Angela Sandulescu, directoarea Muzeului.

Asul regasit Img0961dz
Asul regasit Img0975c
Asul regasit Img0979sl
Asul regasit Img0990ot
Asul regasit Img0995p
Asul regasit Img0996x
Asul regasit Img0998t
Asul regasit Img0999t
Asul regasit Img1008a
Asul regasit Img1016u
Asul regasit Img1023xq
Asul regasit Img1025lo
Asul regasit Img1031j
ELT
ELT

Mesaje : 66
Puncte : 129
Data de inscriere : 17/03/2010

http://unursinnoras.blog-gratuit.ro

Sus In jos

Asul regasit Empty Re: Asul regasit

Mesaj  ELT Mier Mai 19, 2010 7:41 pm

ELT
ELT

Mesaje : 66
Puncte : 129
Data de inscriere : 17/03/2010

http://unursinnoras.blog-gratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum