LICEUL ECONOMIC ADMINISTRATIV ROSIORI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Profii nostri

+3
Otniel
burtan diana
Admin
7 participanți

In jos

Profii nostri Empty Profii nostri

Mesaj  Admin Mar Dec 08, 2009 1:31 pm

Hai sa ii barfim un pic, poate ii facem mai buni !

Admin
Admin

Mesaje : 28
Puncte : 61
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 28
Localizare : Maldaeni

https://economicrosiori.forumgratuit.ro

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  burtan diana Vin Mar 19, 2010 9:32 pm

Super tare acest topic astept sa fie accesat de cat mai multi elevi si absolventi ai liceului poate ne asezam la o "barfa mica" despre profi. Chiar vreau sa mai aflu cateva ceva de fosti profi. Mie dor de liceu!
burtan diana
burtan diana

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 33

Sus In jos

Profii nostri Empty neah

Mesaj  Otniel Vin Mar 19, 2010 11:17 pm

nu ii barfim..pentru ca la urma ne prind la ora si ne taxeaza Smile))

Otniel

Mesaje : 2
Puncte : 2
Data de inscriere : 19/03/2010

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  ELT Vin Mar 19, 2010 11:31 pm

Si ce? De cand ti-e frica de ei?
ELT
ELT

Mesaje : 66
Puncte : 129
Data de inscriere : 17/03/2010

http://unursinnoras.blog-gratuit.ro

Sus In jos

Profii nostri Empty barfesc eu!o stitii pe aia cu caii de la bicicleta?

Mesaj  tojaboy Vin Mar 19, 2010 11:33 pm

am scapat de liceu....nu patesc nimic:D


respect celui mai mare pasionat de aviatie...noi suntem doar aerieni cu mintea
tojaboy
tojaboy

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 19/03/2010
Localizare : azi aici..maine un pic mai departe deci cam colo

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  malpraxis Sam Mar 20, 2010 11:57 pm

O, Doamne! Twisted Evil Pai sa incep eu ca vad ca voi, pe aici mai mult vorbiti intre voi. Facem in felul urmator: nominalizez eu un prof si incepem sa-l barfim, iar dupa ce terminam Twisted Evil persoana care a postat dupa mine face alta nominalizare, si tot asa. Sper sa va placa ideea. Primul nominalizat esteeeeeeeeeeeeeeeeeeee: nimeni altul decat Gheorghe Tutcalau. Am facut cu el geografia 4 ani si ma facut sa nu-mi mai placa materia asta, cu toate astea pana la urma am dat si am luat la Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii din Bucuresti la specializarea geografia mediului, asta ca o mica paranteza (p.s: NU dati la geografie daca nu va place mult materia asta pentru ca e ffffffff greu, vorbesc serios!!!!). El asa e destul de ok dar nu stie sa predea prea bine si e destul de nesuferit plus ca sa face singur antipatic. Acum continuati voi. Sunt curios daca elevii actuali o sa comenteze pe aici, eu i-as sfatuii sa comenteze ce plm sa le faca, d-aia e frumoasa viata de liceu. Very Happy Razz clown jocolor
malpraxis
malpraxis

Mesaje : 23
Puncte : 30
Data de inscriere : 19/03/2010
Varsta : 35
Localizare : Rosiorii de Vede - Bucuresti

http://malpraxis4.blogspot.com

Sus In jos

Profii nostri Empty preiau eu stafeta

Mesaj  tojaboy Lun Mar 22, 2010 2:01 pm

malpraxis a scris:O, Doamne! Twisted Evil Pai sa incep eu ca vad ca voi, pe aici mai mult vorbiti intre voi. Facem in felul urmator: nominalizez eu un prof si incepem sa-l barfim, iar dupa ce terminam Twisted Evil persoana care a postat dupa mine face alta nominalizare, si tot asa. Sper sa va placa ideea. Primul nominalizat esteeeeeeeeeeeeeeeeeeee: nimeni altul decat Gheorghe Tutcalau. Am facut cu el geografia 4 ani si ma facut sa nu-mi mai placa materia asta, cu toate astea pana la urma am dat si am luat la Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii din Bucuresti la specializarea geografia mediului, asta ca o mica paranteza (p.s: NU dati la geografie daca nu va place mult materia asta pentru ca e ffffffff greu, vorbesc serios!!!!). El asa e destul de ok dar nu stie sa predea prea bine si e destul de nesuferit plus ca sa face singur antipatic. Acum continuati voi. Sunt curios daca elevii actuali o sa comenteze pe aici, eu i-as sfatuii sa comenteze ce plm sa le faca, d-aia e frumoasa viata de liceu. Very Happy Razz clown jocolor


tavy ai uitat si sub picante de genu cearta cu maria...sau expresiile bati basica...sau te legi la bracinari:)))

Si nu inteleg ceva!dc in lucrari nota maxima e 9?si cam zero medii de 10....vedeai un 10 la zile mari sau daca te duceai la olimpiada la geo


Ultima editare efectuata de catre tojaboy in Lun Mar 22, 2010 8:11 pm, editata de 1 ori
tojaboy
tojaboy

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 19/03/2010
Localizare : azi aici..maine un pic mai departe deci cam colo

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  burtan diana Lun Mar 22, 2010 7:41 pm

tavy eu nu pot sa comentez nimic de domnul Tutcalau pt ca nu am facut cu dansu geografie. Propun ca urmatorul prof sa fie Iliescu Anghel. Eu am facut chimia cu dansu aproape toti cei patru ani de liceu ,desi la inceput de clasa a IX-a nu imi place mai deloc chimia(tin minte si acum ca era sa iau 3 pt ca ne pusese sa citim iar eu i'am zis ca nu am inteles si sa suparat, probabil era cv simplu) , cu timpul ma facut sa imi placa chimia asa am si ajuns la Facultatea de Chimie din cadrul Universitati din Bucuresti (eu vruaim farmacie si acolo se facea multa chimie dar nu am avut acel gram de noroc). Pot sa va spun ca e o facultate destul de grea si daca nu va place chimia nu aveti sanse mari sa o terminati. Acum astept sa comentati voi acest prof ,sigur a-ti facut macar 1-2 de chimie cu dansu. O seara buna!
burtan diana
burtan diana

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 33

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  tojaboy Lun Mar 22, 2010 8:01 pm

burtan diana a scris:tavy eu nu pot sa comentez nimic de domnul Tutcalau pt ca nu am facut cu dansu geografie. Propun ca urmatorul prof sa fie Iliescu Anghel. Eu am facut chimia cu dansu aproape toti cei patru ani de liceu ,desi la inceput de clasa a IX-a nu imi place mai deloc chimia(tin minte si acum ca era sa iau 3 pt ca ne pusese sa citim iar eu i'am zis ca nu am inteles si sa suparat, probabil era cv simplu) , cu timpul ma facut sa imi placa chimia asa am si ajuns la Facultatea de Chimie din cadrul Universitati din Bucuresti (eu vruaim farmacie si acolo se facea multa chimie dar nu am avut acel gram de noroc). Pot sa va spun ca e o facultate destul de grea si daca nu va place chimia nu aveti sanse mari sa o terminati. Acum astept sa comentati voi acest prof ,sigur a-ti facut macar 1-2 de chimie cu dansu. O seara buna!

dar ce aveti fratilor cu faza "e o facultate grea daca nu va place materia x nu o faceti : Smile) Eu am ajuns sa in craiova la Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor din cadrul Universitatii din Craiova si pot spune ca imi merge foarte bine dovada si ult sesiune!oarecum e adevarat ce spuneti...practic daca nu va place ce faceti in facultate(ce o sa iesiti dupa ce terminati facultatea) sunt mari sanse sa destati daca va angajati in acelasi domeniu
tojaboy
tojaboy

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 19/03/2010
Localizare : azi aici..maine un pic mai departe deci cam colo

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  burtan diana Lun Mar 22, 2010 9:22 pm

Marius conteaza foarte mult daca faci o facultatea care sa iti placa si nu una care sa o faci ca se castiga bine sau pentru ca ai intrat la buget. de exp la chimie daca ajunge unul care a facut doar cls a IX-a si/sau a X-a sau care habar nu are de chimie are mari sanse sa nu faca fata(crede-ma ca sunt multi la mine la fac care or sa renunte pt ca nu fac fata . o seara buna! ceaooo
burtan diana
burtan diana

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 33

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  malpraxis Mar Mar 23, 2010 4:49 pm

burtan diana a scris:tavy eu nu pot sa comentez nimic de domnul Tutcalau pt ca nu am facut cu dansu geografie. Propun ca urmatorul prof sa fie Iliescu Anghel. Eu am facut chimia cu dansu aproape toti cei patru ani de liceu ,desi la inceput de clasa a IX-a nu imi place mai deloc chimia(tin minte si acum ca era sa iau 3 pt ca ne pusese sa citim iar eu i'am zis ca nu am inteles si sa suparat, probabil era cv simplu) , cu timpul ma facut sa imi placa chimia asa am si ajuns la Facultatea de Chimie din cadrul Universitati din Bucuresti (eu vruaim farmacie si acolo se facea multa chimie dar nu am avut acel gram de noroc). Pot sa va spun ca e o facultate destul de grea si daca nu va place chimia nu aveti sanse mari sa o terminati. Acum astept sa comentati voi acest prof ,sigur a-ti facut macar 1-2 de chimie cu dansu. O seara buna!

Iliescu, e mare om. Serios chiar e un om care stie cum sa te ajute si cum sa se comporte cu cineva. Ca profesor nu e cine stie ce dar merge. Restul e can-can Smile)
malpraxis
malpraxis

Mesaje : 23
Puncte : 30
Data de inscriere : 19/03/2010
Varsta : 35
Localizare : Rosiorii de Vede - Bucuresti

http://malpraxis4.blogspot.com

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  malpraxis Mar Mar 23, 2010 4:56 pm

tojaboy a scris:
burtan diana a scris:tavy eu nu pot sa comentez nimic de domnul Tutcalau pt ca nu am facut cu dansu geografie. Propun ca urmatorul prof sa fie Iliescu Anghel. Eu am facut chimia cu dansu aproape toti cei patru ani de liceu ,desi la inceput de clasa a IX-a nu imi place mai deloc chimia(tin minte si acum ca era sa iau 3 pt ca ne pusese sa citim iar eu i'am zis ca nu am inteles si sa suparat, probabil era cv simplu) , cu timpul ma facut sa imi placa chimia asa am si ajuns la Facultatea de Chimie din cadrul Universitati din Bucuresti (eu vruaim farmacie si acolo se facea multa chimie dar nu am avut acel gram de noroc). Pot sa va spun ca e o facultate destul de grea si daca nu va place chimia nu aveti sanse mari sa o terminati. Acum astept sa comentati voi acest prof ,sigur a-ti facut macar 1-2 de chimie cu dansu. O seara buna!

dar ce aveti fratilor cu faza "e o facultate grea daca nu va place materia x nu o faceti : Smile) Eu am ajuns sa in craiova la Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor din cadrul Universitatii din Craiova si pot spune ca imi merge foarte bine dovada si ult sesiune!oarecum e adevarat ce spuneti...practic daca nu va place ce faceti in facultate(ce o sa iesiti dupa ce terminati facultatea) sunt mari sanse sa destati daca va angajati in acelasi domeniu

Chirvase, daca ai fi si tu la Universitate la una din facultatetile de mai sus (si ar mai si altele) ai vedea si ai constata ca sunt foarte grele. Sincer, nu compara Universitatea din Craiova cu Universitatea din Bucuresti, ca e cale lunga plus ca facultatea ta e usoara, sa fim seriosi. Mie imi place ce fac, d-aia am si dat la Mediu, dar din diverse motive, care tin sau nu de mine, nu mai imi e asa draga. E destul de dificil sa gasesti imediat cum termini facultatea (geografie-mediu) de munca in domeniu pentru ca pe la ministerul mediului, protectie mediului sau garda de mediu se cam intra cu bani...destul de multi bani.
malpraxis
malpraxis

Mesaje : 23
Puncte : 30
Data de inscriere : 19/03/2010
Varsta : 35
Localizare : Rosiorii de Vede - Bucuresti

http://malpraxis4.blogspot.com

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  tojaboy Mar Mar 23, 2010 7:53 pm

malpraxis a scris:
tojaboy a scris:
burtan diana a scris:tavy eu nu pot sa comentez nimic de domnul Tutcalau pt ca nu am facut cu dansu geografie. Propun ca urmatorul prof sa fie Iliescu Anghel. Eu am facut chimia cu dansu aproape toti cei patru ani de liceu ,desi la inceput de clasa a IX-a nu imi place mai deloc chimia(tin minte si acum ca era sa iau 3 pt ca ne pusese sa citim iar eu i'am zis ca nu am inteles si sa suparat, probabil era cv simplu) , cu timpul ma facut sa imi placa chimia asa am si ajuns la Facultatea de Chimie din cadrul Universitati din Bucuresti (eu vruaim farmacie si acolo se facea multa chimie dar nu am avut acel gram de noroc). Pot sa va spun ca e o facultate destul de grea si daca nu va place chimia nu aveti sanse mari sa o terminati. Acum astept sa comentati voi acest prof ,sigur a-ti facut macar 1-2 de chimie cu dansu. O seara buna!

dar ce aveti fratilor cu faza "e o facultate grea daca nu va place materia x nu o faceti : Smile) Eu am ajuns sa in craiova la Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor din cadrul Universitatii din Craiova si pot spune ca imi merge foarte bine dovada si ult sesiune!oarecum e adevarat ce spuneti...practic daca nu va place ce faceti in facultate(ce o sa iesiti dupa ce terminati facultatea) sunt mari sanse sa destati daca va angajati in acelasi domeniu

Chirvase, daca ai fi si tu la Universitate la una din facultatetile de mai sus (si ar mai si altele) ai vedea si ai constata ca sunt foarte grele. Sincer, nu compara Universitatea din Craiova cu Universitatea din Bucuresti, ca e cale lunga plus ca facultatea ta e usoara, sa fim seriosi. Mie imi place ce fac, d-aia am si dat la Mediu, dar din diverse motive, care tin sau nu de mine, nu mai imi e asa draga. E destul de dificil sa gasesti imediat cum termini facultatea (geografie-mediu) de munca in domeniu pentru ca pe la ministerul mediului, protectie mediului sau garda de mediu se cam intra cu bani...destul de multi bani.


Atat timp cat e facultate de stat si nu e spiru sau romana-americana e greu!e de stat!nu imi vine acum in minte vreo universitate romaneasca in top 500 universitati din lume!probabil as putea duce marja la top 1000..top 5000...top 10000 si tot degeaba!
tojaboy
tojaboy

Mesaje : 13
Puncte : 16
Data de inscriere : 19/03/2010
Localizare : azi aici..maine un pic mai departe deci cam colo

Sus In jos

Profii nostri Empty Un mesaj pentru profesori

Mesaj  pitic anonim Mier Ian 18, 2012 11:50 pm

In timpul cat am fost la liceu recunosc ca eram destul de teribilist dar ii apreciez pe multi din fostii mei dascali, dar am si unele amintiri neplacute si atitudini neadecvate ale unor profesori si tin sa le multumesc pentru ca mi-au facut o idee despre viata, daca nu era Domnul diriginte Mihai Atanasie Petrescu nu stiam ce inseamna respectul, bunul simt si cate ceva despre aviatia Romana, Doamna diriginta Petrescu Mina Luminita nu invatam ce inseamna corectitudinea si rigiditatea la un profesor, Domnul Vlad Gheorghe am invatat Istoria ROMANIEI si dupa cum spunea un contemporan ,,un om care nu isi cunoaste istoria tari sale este ca un copil care nu isi cunoaste parintii", Domnul profesor de matematica Paunescu am invatat ca trebuie sa iti doresti sa inveti si vei avea si rezultate, Domnul profesor de chimie Iliescu ca buna dispozitie si cate o gluma in timpul orelor stimuleaza elevul, il face sa iubeasca dascalul si invata din respect pentru acesta.

pitic anonim

Mesaje : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 18/01/2012

Sus In jos

Profii nostri Empty Re: Profii nostri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum