LICEUL ECONOMIC ADMINISTRATIV ROSIORI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ZIUA EROILOR 2013 la Rosiorii de Vede

In jos

ZIUA EROILOR 2013 la Rosiorii de Vede Empty ZIUA EROILOR 2013 la Rosiorii de Vede

Mesaj  ELT Joi Iun 13, 2013 9:06 pm

Azi, 13 iuinie 2013, a fost sarbatorita si la Rosiori Ziua Eroilor. Elevii si profesorii de la Liceul Tehnologic "Virgil Madgearu" (asa se cheama acum scoala mea) au format doua echipaje. Primul s-a imbarcat la bordul rachetei rosii Yankee Echo Tango si au adus un omagiu Eroilor Aviatori la Mom=numentul lor aflat acum in curtea spitalului TBC. Echipajul condus de mine mai avea in componenta pe colegul meu Robert Savulescu si pe elevii Alin Cicic, Marian Velicu si Dan Relu. Am aprins lumanari si am pus niste flori:

ZIUA EROILOR 2013 la Rosiorii de Vede IMG_9126_zpsccd8e0c4

ZIUA EROILOR 2013 la Rosiorii de Vede IMG_9135_zps0f410431

Al doilea echipaj (mult mai numeros) a fost condus de dna directoare Daniela Gheorghescu si a depus o coroana de flori la monumentul Eroilor din centrul orasului.

ZIUA EROILOR 2013 la Rosiorii de Vede IMG_9174_zps1c74d9c7

Festivitatea din centrul orasului a fost, desigur, onorata de prezenta personalitatilor orasului (parlamentari, edili local). La 217 a fost prezent si directorul medical al spitalului, dr. Mihail Nastasescu, care nu a vrut sa apara in poze.
ELT
ELT

Mesaje : 66
Puncte : 129
Data de inscriere : 17/03/2010

http://unursinnoras.blog-gratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum